
12 mini sesijų MINDFULNESS ( dėmesingumo, sąmoningumos, produktyvumo ugdymui. Kovo 15d-balandžio 9d.
MOKYMŲ PROGRAMĄ SUDARO 12 NUOTOLINIŲ SESIJŲ, KURIŲ KIEKVIENA TRUNKA 45 MIN.: 15-20 MIN. “TEORINĖS ŽINUTĖS” IR 25-30 MIN. PRAKTIKAVIMAS (MEDITACINIAI PRATIMAI)
Šie užsiėmimai panaudojant mindfulness metodikos principus, pratimus ir technikas (gali būti vadinama meditacijomis) – tai saviugdos būdas, skirtas emocijų valdymui, streso mažinimui, sąmoningumo ugdymui, o per tai – geresnės sveikatos ir nuotaikos palaikymui (kas rūpi pačiam asmeniui) bei geresnio mikroklimato ir ramaus tarpusavio bendravimo kolektyve ir su klientais kūrimui (kas rūpi ne tik asmenims, bet ir organizacijai).
1 sesija. Įvadas. Kas tai yra “mindfulness”. Kovo 15 d. Susipažinsim su sąmoningumo praktikų pagrindimu, metodo istorija, pagridiniais principais ir esme. Praktikuosim: kvėpavimo stebėjimo ir kūno pojūčių stebėjimo pratimus.
2 sesija. Kaip teisingai medituoti. Nuo ko pradėti? Kovo 17 d. Susipažinsim su pagrindiniais dėmesio valdymo niuansais, “nevertinimo” nuostata, “čia ir dabar” akimirka ir rekomenduojama kūno laikysena praktikuojant meditacijas. Praktikuosim: 25 min. “kūno skenavimo” pratimą.
3 sesija. Šiek tiek apie pasaulėžiūrą: gyvenimas yra visoks… Kovo 19 d. Susipažinsim su “mindfulnišku” požiūriu į natūralų psichikos veiklos ypatumą, dažnai tampantį nebeadaptyviu įpročiu nuolat ir viską kritiškai vertinti, taip pat požiūriu į laiką – praeitį, dabartį, ateitį. Praktikuosim: “dėmesingų judesių ir “draugiško kūno pajutimo” pratimus.
4 sesija. Dėmesys ir dėmesingumas – kaip psichikos įrankis ir tam tikras “darbo režimas”. Kovo 22 d. Susipažinsim su siauresniu ir platesniu, sutelktu ir laisvu dėmesingumu, ir kaip jį “nustatyti”. Praktikuosim: sąmoningam dėmesio valdymui skirtus pratimus, garsų ir minčių meditacijas.
5 sesija. Mąstymas ir mintys. O jeigu… mintis yra tik mintis? Kovo 24 d. Susipažinsim su “proto iliuzijomis” ir požiūriu į mąstymą kaip įrankį realybei atspindėti. Praktikuosim: 25 min. “sėdėjimo meditaciją” su minčių pastebėjimo dalimi.
6 sesija. Emocijos – mūsų santykio į kažką (daiktus, reiškinius, žmones…) išraiška. Kovo 26 d. Susipažinsim su emocijų paskirtimi, įvairove ir subjektyviais jų išgyvenimo ypatumais. Praktikuosim: emocijų pažinimo pratimą, “sėdėjimo meditaciją” su emocijų įsisąmoninimo dalimi, trijų minučių pauzės pratimą.
7 sesija. Sąmoningumas ir sąmoningi apsisprendimi (pvz., kokiu turiniu užpildyti savo sąmonę). Kovo 29 d. . Susipažinsim su sąmoningumo ugdymo metodikos siūlomu požiūriu į pasirinkimus, pozityvią mąstyseną, dėkingumą, gerumą, smalsumą ir kt… Praktikuosim: gerumo (gerų linkėjimų) meditaciją, dėkingumo meditaciją, “naujo žvilgsnio” arba “akimirkos atsivėrimo” pratimą.
8 sesija. Automatiniai reagavimai ir sąmoningi pasirinkimai. Kovo 31 d. Susipažinsim su požiūriu, jog turime ne vieną savastį, bet kelias savo dalis, galinčias “paleisti reagavimą” – fiziologinę dalį, kultūrinį palikimą, šeimos pamokas, asmeninėmis patirtimis ir savo padarytomis išvadomis paremtą dalį… Praktikuosim: “sėdėjimo meditaciją” su minčių ir emocijų pastebėjimo dalimi, atkrepiant dėmesį į tai, kuri mano dalis “sugeneravo” vieną ar kitą mintį bei emociją.
9 sesija. Sąmoningumo praktikų pritaikymas siekiant sumažinti stresą kasdieniame gyvenime. Balandžio2d Susipažinsim su streso valdymo būdais ir pasirūpinimo savimi idėja kaip alternatyva problemų sprendimui. Praktikuosim: mindfulness pratimus-pauzes, skirtus atsistatymui; atjautos sau pratimą; pasirinkimo iš daugelio variantų (problemų sprendimo ir/ar pasirūpinimo savimi) pratimą.
10 sesija. Sąmoningumo praktikų pritaikymas susidūrus su diskomfortu. Balandžio5d Susipažinsim su keturiais būdais, kaip galime tvarkytis su fiziniu ar psichologiniu diskomfortu. Praktikuosim: diskomforto išbuvimo pratimą-meditaciją.
11 sesija. Sąmoningumas bendravime ir sąmoningumo praktikų pritaikymas konfliktų valdyme. Balandžio 71d Praktikuosim: elgesio stiliaus ir schemų atpažinimo, tyrinėjimo ir kitų elgesio stilių pasirinkimo pratimus.
12 sesija. Apibendrinimas. Sąmoningumo praktikų ir sąmoningumo kaip būsenos integravimas į kasdienes dienotvarkes ir gyvenimo būdą. Balandžio 9 D. Susipažinsim su mindfulness kaip gyvenimo būdo, kaip būsenos ir kaip metodo mokymosi etapais ir būdais. Praktikuosim: apibendrinimui skirtą pratimą; kasdienę trumpesnę ir/ar ilgesnę “sėdėjimo meditaciją”.
- Kaina organizacijai neribotas prisijungimas : 700 eur
- Kaina 1 dalyviui 120 EUR
- Laikas ir trukmė : pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 13-13.45 val.
UŽSIĖMIMUS VEDA: psichologė EGLĖ MASALSKIENĖ Praktikė, įgūdžių trenerė, organizacijų psichologė. Daugiau nei 19 m. veda mokymus įmonėms ir organizacijoms. Eglė Vilniaus Universitete studijavo psichologiją. 2010 – 2013 mokėsi kognityvinės elgesio terapijos, o 2017 sausį baigė pirmąją Lietuvoje metų trukmės Sveikatos mokslų universiteto podiplominių studijų programą “Įsisąmoninimu grįsti kognityvinės elgesio terapijos metodai”. Nuo 2016 priklausau šiuo metodu dirbančių profesionalų draugijai
Pasidalinkite renginiu!